شرح وظایف و اهداف

1397/5/14 0:0

این اداره در راستای رسالت ( بهبود مسوولیت پذیری، مشارکت همگانی و همکاری بین بخشی برای سلامت) ، اهداف کلی  واختصاصی، محورهای کلی برنامه و سطوح اقدام فردی، گروهی، اجتماعی، سازمانی، ملی و بین المللی و اصول سازمانی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام وظیفه می نماید. مسوولیت های آین اداره در کل در سند نقشه راه معاونت اجتماعی مکتوب شده است. اداره کل خیرین و موسسات خیریه سلامت به ویژه بر اساس رسالت  اصلی اختصاصی خود ساماندهی امور خیرین، موسسات خیریه سلامت و امور داوطلبان را عهده دار است.

در این حوزه صدها خیر در سطح استان در زمینه های مختلف در راستای سلامت مشغول به همکاری و مشارکت فعالانه می باشند. اهدا زمین، ساختمان، خرید تجهیزات کمک به نیازمندان درمان، از جمله خدمات ارزنده این عزیزان می باشد.

موسسات خیریه نیز در سطح استان فعالیت های چشمگیری دارند. در حال حاضر تعداد 7 موسسه خیریه در استان در زمینه های مختلف از جمله، ساخت و تجهیز بیمارستان ها مراکز خدمات جامع سلامت، خانه های بهداشت، ارزش های جاده ای و شهری، کمک به نیازمندان و ارتقا آگاهی اقشار مختلف در راستاسی ارتقا سلامت مشغول خدمت رسانی وانجام وظیفه می باشند.

 اهداف

1- ارتقای سطح سلامت جامعه با مشارکت خیرین، موسسات خیریه و داوطلبان حوزه سلامت

2- افزایش کمی و ارتقای کیفی خدمات وقف و امور عام المنفعه حوزه سلامت.

3-  ترویج فرهنگ انفاق، احسان، ایثار و نشر سنت های حسنه اسلامی در راستای برنامه های خیرین سلامت

4- گسترش عمق بخشیدن به روحیه تعاون و مشارکت های مردمی

 

 

 

 

 

 

 


تاریخ بروز رسانی:   25 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >